Bota

Netanyahu mbështet Trumpin, ndërtimi i murit ide gjeniale

Presidenti Trump ka të drejtë. Unë gjithashtu ndërtova një mur përgjatë kufirit jugor izraelit dhe kështu parandalova të gjithë emigrantët ilegalë, shkroi Netanyahu në Twitter

Turgut Alp Boyraz   | 29.01.2017
Netanyahu mbështet Trumpin, ndërtimi i murit ide gjeniale

Jerusalem

JERUSALEM (AA) - Kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu ka mbështetur planin e Presidentit të SHBA-ve Donald Trump për ndërtimin e një muri përgjatë kufirit me Meksikën, transmeton Anadolu Agency (AA).

Netanyahu lidhur me planin e Trump është prononcuar në rrjetin social Twitter.

"Presidenti Trump ka të drejtë. Unë gjithashtu ndërtova një mur përgjatë kufirit jugor izraelit dhe kështu parandalova të gjithë emigrantët ilegalë. Kjo është ide fantastike", ka thënë Netanyahu.


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın