Bota

Kinë, autoritetet mbyllin rreth 4 mijë faqe interneti

Zyra e Kinës për Internetin (CAC) ka njoftuar se në muajt prill, maj dhe qershor janë mbyllur 3 mijë e 918 faqe interneti

Tevfik Durul   | 23.07.2017
Kinë, autoritetet mbyllin rreth 4 mijë faqe interneti

Pekin

PEKIN (AA) - Në tremujorin e dytë në Kinë janë mbyllur 3 mijë e 918 faqe interneti me përmbajtje të paligjshme, raporton Anadolu Agency (AA).

Zyra e Kinës për Internetin (CAC) ka njoftuar se në muajt prill, maj dhe qershor janë mbyllur 3 mijë e 918 faqe interneti të cilat kërcënonin sigurinë kombëtare, nxitnin dhunë dhe shkaktonin trazira në shoqëri duke përhapur thashetheme të pabazuara.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın