BALLKANI, Koronavirusi

Serbi, 105 raste të reja me koronavirus

Në Serbi, 744 njerëz janë duke u trajtuar për koronavirus në spitale, ndërsa 12 prej tyre janë në respirator

Andelija Stojkovic   | 22.05.2020
Serbi, 105 raste të reja me koronavirus

Beograd

Gjatë 24 orëve të fundit në Serbi janë regjistruar 105 raste të reja të infektimit me koronavirusin e ri(COVID-19), ndërsa janë testuar 5.998 persona, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në Serbi, 744 njerëz janë duke u trajtuar për koronavirus në spitale, ndërsa 12 prej tyre janë në respirator.

Gjithsej 237 njerëz kanë vdekur nga koronavirusi në Serbi dhe shkalla e vdekshmërisë është 2.15 për qind.

Që nga fillimi i pandemisë janë testuar 209.797 persona, ndërsa janë konfirmuar 11.024 raste

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın