свет

Земјотрес со јачина од 4,3 степени во Егејското Море

Оваа информација преку соопштение ја потврди турската Агенција за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД)

Zehra Aydın Turapoğlu   | 18.10.2020
Земјотрес со јачина од 4,3 степени во Егејското Море

АНКАРА

Земјотрес со јачина од 4,3 степени се случи во Егејското Море, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Оваа информација преку соопштение ја потврди турската Агенција за управување со катастрофи и вонредни состојби (АФАД).

Во соопштението се вели дека земјотресот се случил во 11:07 часот по локално време.

Се истакнува дека земјотресот со јачина од 4,3 степени се случил на длабочина од 8 километри.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın