Max Verstappen prvi put slavio na Velikoj nagradi Kine

Nizozemac je slavio s 13.773 sekundi prednosti ispred Britanca Landa Norrisa (McLaren), a treći je bio njegov klupski kolega, Meksikanac Sergio Perez

Alma Dekovic  | 21.04.2024 - Update : 22.04.2024

Peking

Aktuelni trostruki svjetski prvak u Formuli 1 Nizozemac Max Verstappen (Red Bull) došao je do svoje četvrte pobjede u ovoj sezoni, a prve u karijeri na takmičenju za Veliku nagradu Kine, prenosi Anadolu.

Verstappenu je za 58. pobjedu u karijeri na stazi u Šangaju trebao jedan sat, 40 minuta i 52.554 sekunde.

Nizozemac je slavio s 13.773 sekundi prednosti ispred Britanca Landa Norrisa (McLaren). Treći je bio njegov klupski kolega, Meksikanac Sergio Perez (+19.160).

Na četvrtom i petom mjestu bio je Ferrarijev dvojac, Monegažanin Charles Leclerc i Španac Carlos Sainz Jr. Šesti je bio Britanac George Russell (Mercedes), a sedmo mjesto je osvojio Španac Fernando Alonso (Aston Martin).