anasayfa > Akıncı Üssü İddianamesi

Akıncı Üssü İddianamesi diğer Haber

FETÖ'nün darbe girişiminde Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin 473 kişinin yargılandığı davada, dönemin Özel Kuvvetler Komutanı Korgeneral Aksakallı'yı alıkoymaya çalışan ekipte yer alan eski astsubay Şeker savunma yaptı.

FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada savunma yapan sanık eski yüzbaşı Ökmen, Tümgeneral Gençtürk'ü götürdükleri Akıncı Üssü'ndeki görüntüleri inkar etti.

Akıncı Üssü davasında, dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Mendi'yi alıkoyan ekipte yer alan, darbe girişiminden sonra Yunanistan'a kaçarken yakalanan sanık eski astsubay Kumcu savunma yaptı.

FETÖ'nün darbe girişiminde komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada, dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Mendi'yi alıkoyan sanıklardan eski astsubay Esen savunma yaptı.

Akıncı Üssündeki eylemlere ilişkin davada, savunma yapan sözde atama listesinde AFAD Başkanı olarak ismi geçen eski Albay Karakuş, eski binbaşı Maldar ile telefon trafiğine ilişkin 300 saniye süren görüşmesi boyunca bir şey konuşmadıklarını öne sürdü