Sport

Hidhet shorti i UEFA Ligës së Kampionëve

Ekipet që do të humbin ndeshjet e tyre më 25-26 gusht, rrugëtimin do ta vazhdojnë në raundin e tretë eliminator të UEFA Ligës së Evropës

Hüseyin Burak Demirer   | 10.08.2020
Hidhet shorti i UEFA Ligës së Kampionëve

Ankara

Sot është hedhur shorti i mundshëm eliminator për raundin e dytë të UEFA Ligës së Kampionëve, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shorti është hedhur në selinë qendrore të UEFA në Nyon të Zvicrës.

Ndeshjet eliminatore të raundit të dytë këtë sezon do të luhet vetëm një ndeshje dhe pa tifozë.

Ekipet që do të humbin ndeshjet e tyre më 25-26 gusht, rrugëtimin do ta vazhdojnë në raundin e tretë eliminator të UEFA Ligës së Evropës.

Rruga e Kampionëve:

Floriana (Malta)/Cluj (Rumuni) - Dinamo Zagreb (Kroaci)

Young Boys (Zvicra) - KI Klaksvik (Ishujt Faroe)/Slovan Bratislava (Sllovaki)

Celtic (Skoci)/Reykjavík (Islandë) - Ferencvaros (Hungari)/Djurgarden (Suedi)

Flora Tallinn (Estoni)/Suduva (Lituani) - Maccabi Tel-Aviv (Izrael)/Riga (Letoni)

Legia Warszawa (Poloni)/Drita (Kosovë)/Linfield (Irlanda e Veriut) - Ararat (Armeni)/Omonia (Administrata e Qipros Greke)

Celje (Slloveni)/Dundalk (Irlanda) - Molde (Norvegji)/KuPS (Finlandë)

Buducnost (Mali i Zi)/Ludogorets (Bullgari) - Midtjylland (Danimarkë)

Dynamo Brest (Bjellorusi)/Astana (Kazakistan) - Connah's Quay Nomads (Uells)/Sarajevo (Bosnjë Hercegovinë)

Karabağ (Azerbajxhan)/Sileks (Maqedonia e Veriut) - Sheriff (Moldavi)/Fola (Luksemburg)

Dinamo Tiflis (Gjerogji)/Tirana (Shqipëri) - Crvena Zvezda (Serbi)/Europa (Gjibraltar)

Rruga e Ligës:

AZ Alkmaar (Holandë) - Viktoria Plzen (Çeki)

PAOK (Greqi) - Beşiktaş (Turqi)

Lokomotiva Zagreb (Kroaci) - Rapid Wien (Austri)

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın