Bota

Shiu i rrëmbyeshëm vështirëson jetën në kampin e Idlibit

Uji i mbledhur dhe balta e formuar pas reshjeve të shiut vështirësojnë jetën dhe ndikojnë negativisht tek refugjatët

Ekip   | 18.01.2021
Shiu i rrëmbyeshëm vështirëson jetën në kampin e Idlibit ( İzzeddin İdilbi - Anadolu Agency )

Idlib

Kampi Um al-Jurun në rajonin Kefer Arouk në veri të Idlibit, ku janë strehuar civilët që u larguan nga sulmet e regjimit të Bashar Al-Assad-it, u përmbyt pas reshjeve të mëdha të shiut, raporton Anadolu Agency (AA).

Shiu i rrëmbyeshëm vështirëson jetën në kampin e Idlibit

Kampi Um al-Jurun në rajonin Kefer Arouk në veri të Idlibit, ku janë strehuar civilët që u larguan nga sulmet e regjimit të Bashar Al-Assad-it, u përmbyt pas reshjeve të mëdha të shiut. ( İzzeddin İdilbi - Anadolu Agency )

Uji i mbledhur dhe balta e formuar pas reshjeve të shiut vështirësojnë jetën dhe ndikojnë negativisht tek refugjatët.

Ata thonë se çadrat të cilat nuk i mbrojnë nga shiu, i ftohti dhe erërat, i kanë vendosur në tokë bujqësore dhe kur bie shi, i gjithë vendi bëhet me baltë.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın