Bota

Presidenti turk dhe mbreti saudit diskutojnë lidhjet dypalëshe

Drejtoria e Komunikimeve e Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan dhe mbreti Salman kanë diskutuar lidhjet dypalëshe midis Turqisë dhe Arabisë Saudite

Zafer Fatih Beyaz   | 04.05.2021
Presidenti turk dhe mbreti saudit diskutojnë lidhjet dypalëshe Foto: AA/Arhiv

Ankara

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdoğan dhe Mbreti i Arabisë Saudite, Salman bin Abdulaziz Al Saud, kanë realizuar një bisedë telefonike, transmeton Anadolu Agency (AA).

Drejtoria e Komunikimeve e Turqisë njoftoi se presidenti Erdoğan dhe mbreti Salman kanë diskutuar lidhjet dypalëshe midis Turqisë dhe Arabisë Saudite.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın