Bota

Parisi mbulohet nga bora

Bora e cila është efektive në kryeqytet dhe përreth tij ka formuar peizazhe të bukura nëpër rrugë

Alaattin Doğru   | 16.01.2021
Parisi mbulohet nga bora Foto: Julien Mattia / AA

Paris

Në kryeqytetin e Francës, Paris dhe zonat përreth tij ra bora e parë, raporton Anadolu Agency (AA).

Në kryeqytetin e Francës, Paris dhe zonat përreth tij ra bora

Në kryeqytetin e Francës, Paris dhe zonat përreth tij ra bora e parë. Bora e cila është efektive në kryeqytet dhe përreth tij ka formuar peizazhe të bukura nëpër rrugë.Në qytetin e mbuluar me bardhësinë e borës, disa qytetarë parisienë kanë vizituar vende turistike si kulla Eifel për të bërë fotografi ndërkohë që fëmijët kanë shijuar borën duke luajtur me topa bore. ( Julien Mattia - Anadolu Agency )

Bora e cila është efektive në kryeqytet dhe përreth tij ka formuar peizazhe të bukura nëpër rrugë.

Në qytetin e mbuluar me bardhësinë e borës, disa qytetarë parisienë kanë vizituar vende turistike si kulla Eifel për të bërë fotografi ndërkohë që fëmijët kanë shijuar borën duke luajtur me topa bore.

Teksa pritet që reshjet e borës të vazhdojnë gjatë fundjavës, Administrata Meteorologjike e Francës ka shpallur nivelin e alarmit portokalli për shkak të borës dhe ngricave në 32 rajone, përfshirë kryeqytetin dhe të gjithë Ile-de-France.

Pritet që trashësia e borës në qendër të qytetit të arrijë në 5 centimetra dhe në vende të largëta deri në 10 centimetra.

Reshjet intensive të borës kanë qenë efektive gjatë javës në verilindje të vendit.


Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın