Bota

OKB dërgon 32 maunë me ndihma në Siri

Maunët me ndihma kanë kaluar përmes vendkalimit kufitar Cilvegozu, në distriktin Reyhanli, në provincën turke Hatay

Cem Genco   | 12.06.2019
OKB dërgon 32 maunë me ndihma në Siri

Hatay

Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB) kanë dërguar 32 maunë me ndihma humanitare për popullin në Siri, raporton Anadolu Agency (AA).

Maunët me ndihma kanë kaluar përmes vendkalimit kufitar Cilvegozu, në distriktin Reyhanli, në provincën turke Hatay.

Ndihma është dedikuar për popullin në Idlib dhe periferinë e tij.

Kujtojmë se OKB-ja dje dërgoi 33 maunë me ndihma.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın