Bota

Macron mbron ligjin e ri kontrovers anti-terror

Ligji, i cili jep autorizime të mëdha gjatë bastisjeve të shtëpive, kufizon lëvizjen dhe lejon mbylljen e objekteve fetare

Hajer M'tırı   | 31.10.2017
Macron mbron ligjin e ri kontrovers anti-terror Fotoreporter: Elyxandro Cegarra / AA

Strasburg

STRASBURG (AA) – Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka mbajtur të martën një fjalim në Strasburg në të cilin ka mbrojtur ligjin kontrovers anti-terror dhe të sigurisë, i cili ka hasur në kritika të ashpra në mesin e mbrojtësve të të drejtave të njeriut dhe lirive të qytetarit, raporton Anadolu Agency (AA).

Ligji, i cili jep autorizime të mëdha gjatë bastisjeve të shtëpive, kufizon lëvizjen dhe lejon mbylljen e objekteve fetare, u nënshkrua të hënën nga Macron, dhe i njëjti zëvendëson gjendjen e jashtëzakonshme e cila në Francë skadon më 1 nëntor.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın