Bota, Koronavirusi

Afrikë, vazhdon rritja e rasteve me COVID-19

Sipas faqes së internetit "Worldometer", e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 81.861 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë

Gökhan Kavak   | 21.01.2021
Afrikë, vazhdon rritja e rasteve me COVID-19

Stamboll

Numri i rasteve me koronavirusin e ri (COVID-19) në kontinentin e Afrikës ka arritur në 3.352.823, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas faqes së internetit "Worldometer", e cila përpilon të dhënat mbi pandeminë, 81.861 persona kanë humbur jetën si pasojë e virusit në Afrikë.

Ndërkohë, numri i të shëruarve në kontinent ka shkuar në 2.784.381.

Numri më i madh i rasteve dhe vdekjeve në kontinent është regjistruar në Republikën e Afrikës së Jugut, Marok, Tunizi dhe Egjipt.

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın