свет

Франција: Накит вреден милиони долари украден од златарница во предградие на Париз

Неидентификувани лица во утринските часови влегле во златарницата „Марк Ориан“ во трговскиот центар „Парли 2“ во Шене-Роканкур и украле поголема количина накит, објави „Франс бле“

Alaattin Doğru   | 01.08.2022
Франција: Накит вреден милиони долари украден од златарница во предградие на Париз

АНКАРА (АА) - Во Ивлин, предградието на Париз, главниот град на Франција, крадци упаднале во златарница и украле стока вредна околу милион долари, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Неидентификувани лица во утринските часови влегле во златарницата „Марк Ориан“ во трговскиот центар „Парли 2“ во Шене-Роканкур и украле поголема количина накит, објави „Франс бле“.

Пазарната вредност на скапоцените камења и накитот украдени од крадците е проценета на 1 милион долари.

Пријавено е и дека крадците го извршиле грабежот така што ја скршиле металната заштита и влегле во продавницата.

Во врска со грабежот започната е истрага.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın