Операција Извор на мирот

Шентоп: „Целта на Турција е да го уништи терористичкиот коридор"

„Започна операцијата „Извор на мирот“. Целта на Турција е да го уништи терористичкиот коридор и да воспостави коридор на мирот. Господ да им помогне на нашите војници“, истакна Шентоп

Sinan Uslu   | 09.10.2019
Шентоп: „Целта на Турција е да го уништи терористичкиот коридор"

ТБММ (АА) - Претседателот на Големото народно собрание на Турција (ТБММ), Мустафа Шентоп, истакнувајќи дека започна операцијата „Извор на мирот“, рече: „Целта на Турција е да го уништи терористичкиот коридор и да воспостави коридор на мирот“, пренесува Anadolu Agency (AA).

Шентоп на својот профил на социјалната мрежа Твитер, објави изјава во врска со операцијата „Извор на мирот“:

„Започна операцијата „Извор на мирот“. Целта на Турција е да го уништи терористичкиот коридор и да воспостави коридор на мирот. Господ да им помогне на нашите војници“, нагласи Мустафа Шентоп.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın