свет, Коронавирус

Италија: Регистрирани се осум нови смртни случаи од Ковид-19

- Вкупно 208 нови случаи на заразување се забележани во последните 24 часа, со што вкупниот број на заразени се искачи на 241.819.

Rabia İclal Turan   | 06.07.2020
Италија: Регистрирани се осум нови смртни случаи од Ковид-19

РИМ

Во Италија денес се регистрирани осум нови смртни случаи од последиците на Ковид-19, со што вкупниот број на починати од последиците на вирусот изнесува 34.869, јавува Агенција Анадолија (АА).

Овој месец е евидентирано намалување на бројот на смртни случаи и новозаразени на дневно ниво.

Според последните бројки објавени од италијанското Министерство за здравство, бројот на активни случаи е паднат на 14.709.

Вкупно 208 нови случаи на заразување се забележани во последните 24 часа, со што вкупниот број на заразени изнесува 241.819.На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın