Svijet

Kenijski trkači dominirali na Rimskom maratonu 2024

Pobjednik u muškoj konkurenciji je Kenijac Asbel Rutto koji je utrku istrčao u vremenu 2:06:24. Drugi je bio također Kenijac Brian Kipsang, a treće mjesto je zauzeo njegov sunarodnjak Sila Kiptoo

Bedrudin Brljavac  | 17.03.2024 - Update : 18.03.2024
Kenijski trkači dominirali na Rimskom maratonu 2024 Foto: Riccardo De Luca/AA

Rim

U glavnom gradu Italije u nedjelju je održan Rimski maraton 2024 na kojem je učestvovalo na hiljade takmičara iz mnogih država, javlja Anadolu.

Pobjednik u muškoj konkurenciji je Kenijac Asbel Rutto koji je utrku istrčao u vremenu 2:06:24, čime je postavio novi rekord staze. Drugi je bio također Kenijac Brian Kipsang, a treće mjesto je zauzeo njegov sunarodnjak Sila Kiptoo.

Kod žena je slavila Kenijka Ivyne Lagat s vremenom 2:24:36, druga je bila njena sunarodnjakinja Lydia Simiyu, a treća Emebet Niguse iz Etiopije.

Ova sportska manifestacija u "vječnom gradu" okupila je oko 40.000 učesnika.