Vječiti sarajevski derbi okončan s ubjedljivih 0:3 u korist Sarajeva

Golove za goste u susretu 25. kola Premijer lige BiH postigli su Darko Lazić u 11., Krste Velkoski u 16. i Benjamin Tatar u 74 minuti

Admir Krehmic  | 06.04.2019 - Update : 07.04.2019

Sarajevo

Vječiti sarajevski derbi između FK Željezničar i FK Sarajevo završen je 0:3 u korist Sarajeva, javlja Anadolu Agency.

Utakmica 25. kola Premijer lige Bosne i Hercegoine Željezničar-Sarajevo, ujedno i 118. vječiti gradski derbi odigran je na Grbavici.

Fudbaleri Sarajeva krenuli su oštro već od početka susreta. U 11. minuti Sarajevo je povelo golom Darka Lazića. Naredni gol za Sarajevo, već u 16. minuti, zabio je kapiten Krste Velkoski.

Do kraja prvog poluvremena Plavi su nastupali defanzivno, a Bordo tim je u svlačionicu otišao sa zasluženih dva gola prednosti.

Drugo polivrijeme Plavi su dosta odlučnije krenuli prema golu Sarajeva. Igra je nakratko prekinuta zbog bakljade na tribinama, a 74. minuti gosti su postigli još je dan gol pogotkom Benjamina Tatara.

Utakmica 118. sarajevskog derbija na Grbavici završena ubjedljivom pobjedom Sarajeva, rezultatom 0:3.