Turska, Sport

Turkiye: Dvanaest privedenih zbog nereda nakon utakmice Trabzonspor-Fenerbahce

Među privedenim osumnjičenima osoba koja je napala hrvatskog golmana Fenerbahcea Dominika Livakovića

Can Erözden  | 18.03.2024 - Update : 18.03.2024

Ankara

Najmanje 12 osumnjičenih uhapšeno je u vezi s sinoćnjim neredima nakon fudbalske utakmice turske Super lige između Trabzonspora i Fenerbahcea, rekao je u ponedjeljak ministar unutrašnjih poslova te zemlje Ali Yerlikaya, javlja Anadolu.

Yerlikaya na mreži X podijelio da su osobe zadržane zbog tučnjave na terenu nakon što je Fenerbahce pobijedio Trabzonspor 3-2 na Papara Parku u Trabzonu.

Dodao je da je među osumnjičenicima jedan koji je upao na teren kako bi napao igrače Fenerbahcea, dok je drugi uklonio zastavicu iz kornera i pojurio prema igračima.

Drugi osumnjičeni je osoba koja je napala hrvatskog golmana Fenerbahcea Dominika Livakovića, dodao je ministar.

Protiv osumnjičenih su poduzete pravne radnje i istraga se nastavlja.

Dok su igrači gostujuće ekipe slavili pobjedu na centru Papara Parka, deseci navijača Trabzonspora upali su na teren kako bi ih napali. Velik broj pripadnika osiguranja stigao je na mjesto događaja kako bi zaustavio haos.

Videozapisi koji kruže internetom pokazuju kako su se neki igrači Fenerbahcea, poput belgijskog napadača Michyja Batshuayija, nigerijskog krila Brighta Osayi-Samuela i holandskog braniča Jaydena Oosterwoldea, suprotstavili napadačima na terenu.

Njihov saigrač Livaković dobio je udarac šakom dok je trčao prema tunelu.

Tokom utakmice navijači Trabzonspora bacali su baklje i razne predmete na teren, zbog čega je susret u nekoliko navrata pauziran.

U trileru s pet golova bivši veznjak Manchester Uniteda Fred dvaput je zabio u 13. i 45. minuti, dok je Batshuayi pred kraj utakmice postigao pobjedonosni pogodak.

Dva pogotka Trabzonspora zabili su Enis Bardhi u 63. minuti i Trezeguet (jedanaesterac) u 78. minuti.

Nakon pobjede drugoplasirani Fenerbahce povećao je broj bodova na 79, dok je Trabzonspor ostao treći s 49 bodova.

Galatasaray je prvi na ljestvici, dva boda ispred Fenerbahcea.