Svjetsko prvenstvo 2018.: Hrvatska deklasirala Argentinu s 3:0 i plasirala se u osminu finala

Bedrudin Brljavac  | 21.06.2018 - Update : 22.06.2018

Sarajevo

NIŽNJI NOVGOROD (AA) - Reprezentacija Hrvatske je u 2. kolu grupe "D" Svjetskog prvenstva u Rusiji na stadionu u Nižnjem Novgorodu savladala Argentinu rezultatom 3:0 i plasirala se u osminu finala, javlja Anadolu Agency (AA).

Obje ekipe su imale po nekoliko prilika u prvom dijelu igre ali se na odmor otišlo bez golova.

Hrvatska je povela u 53. minuti golom Ante Rebića koji je pogodio nakon velike greške argentinskog golmana Caballera.

Hrvati su u 80. minuti udvostručili prednost prelijepim golom Luke Modrića.

"Vatreni" su došli i do trećeg gola u drugoj minuti sudijske nadoknade, a strijelac je bio Ivan Rakitić na asistenciju Matea Kovačića.

Hrvatska je s dvije pobjede već nakon 2. kola osigurala prolaz u osminu finala, dok će Argentina čekati rasplet u posljednjem kolu jer trenutno imaju samo jedan bod.

U 2. kolu ove grupe u petak od 17.00 sati igraju Nigerija i Island.