SP 2018: Nigerija slavila protiv selekcije Islanda sa 2:0

Bedrudin Brljavac  | 22.06.2018 - Update : 23.06.2018

Sarajevo

VOLGOGRAD (AA) - Nogometna reprezentacija Nigerije je u 2. kolu grupe "D" Svjetskog prvenstva na stadionu u Volgogradu slavila protiv selekcije Islanda rezultatom 2:0, javlja Anadolu Agency (AA).

Nigerija je povela u 49. minuti golom Ahmeda Muse koji je pogodio na asistenciju Victora Mosesa.

Afrička selekcija je povećala prednost na 2:0 u 75. minuti, ponovo preko Muse, a asistent je bio Kenneth Omeruo.

Island je imao odličnu priliku da smanji zaostatak, ali je Gylfi Sigurdsson promašio jedanaesterac u 83. minuti.

Reprezentacija Nigerije je do kraja meča uspjela sačuvati prednost i upisati važnu pobjedu u utrci za plasman u osminu finala.

Poslije 2. kola, prva u grupi "D" je Hrvatska sa šest bodova, čime je već osigurala plasman u osminu finala. Slijedi Nigerija sa tri boda, Island sa jednim bodom, koliko ima i Argentina.

U 3. kolu Hrvatska igra protiv Islanda, a Argentina protiv Nigerije.