Vesna Besic  | 14.04.2024 - Update : 15.04.2024
Sarajevski derbi: Željezničar i Sarajevo remizirali u utakmici s tri crvena kartona Foto: Samir Jordamović/AA

Sarajevo

Nogometaši Željezničara i Sarajeva večeras su na stadionu Grbavica odigrali 152. sarajevski derbi, u okviru 26. kola Wwin lige BiH, a koji je završen rezultatom 0:0, javlja Anadolu.

Utakmicu je obilježio veliki broj žutih kartona i tri crvena - dva za Željezničar i jedan za Sarajevo koje je podijelio sudija Ermin Sivac.

U prvom poluvremenu sarajevskog derbija, dvojica igrača Željezničara dobili su crvene kartone - Amer Hiroš i Edin Cocalić.

U 19. minuti je Hiroš, veznjak Želje prilikom jednog duela udario šakom u lice Edina Julardžije, koji ga je prethodno faulirao.

U sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, Cocalić je srušio Francisa Kyeremeha i dobio drugi crveni karton za Željezničar.

Drugi dio utakmice počeo je sa deset igrača Sarajeva jer je tokom poluvremena crveni karton dobio i igrač Sarajeva Slaviša Radović.

Naime, u tunelu nakon isteka 45. minute Radović je udario Semira Štilića.