OI u Tokiju: Crnogorske rukometašice ubjedljive protiv Angole

Adel Omeragic  | 25.07.2021 - Update : 26.07.2021

Tokio

Ženska rukometna reprezentacija Crne Gore ostvarila je pobjedu na startu Olimpijskih igara u Tokiju. Crnogorske rukometašice savladale su danas u prvom kolu A grupe selekciju Angole 33:22 (13:12), javlja Anadolu Agency (AA).

Izabranice selektorke Bojane Popović odlučujuću prednost stekle su početkom drugog poluvremena, kada su nakon serije od 6:0 u 37. minutu povele 19:12.

Razlika je u 40. iznosila osam (21:13), a dva minuta kasnije i devet golova (22:13).

Najefikasnija u pobjedničkoj selekciji bila je Jovanka Radičević sa 12 golova, bez promašaja. Sa pet pogodaka meč je završila Itana Grbić, dok su po četiri pogotka postigle Majda Mehmedović i Tatjana Brnović. U selekciji Angole najbolja je bila Natalija Fonseka sa šest pogodaka.

Pobjedu u A grupi ostvarila je i Holandija, koja je bila ubjedljiva protiv Japana 32:21.

Naredni rival crnogorskim rukometašicama, u utorak u dva sata ujutro, biće Japan.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.