Kosovarke na EP u džudou osvojile dve medalje: Zlato za Krasniqi, bronza za Gjakovu

Zylfije Adem Jakupi  | 16.04.2021 - Update : 18.04.2021
Kosovarke na EP u džudou osvojile dve medalje: Zlato za Krasniqi, bronza za Gjakovu Distria Krasniqi (L) i Nora Gjakova (D) (Foto: Džudo savez Kosova )

Priština

Kosovske džudistkinje osvojile su dve medalje na Evropskom prvenstvu u Lisabonu, u Portugaliji. Distria Krasniqi je osvojila zlatnu, dok je Nora Gjakova bronzana, prenosi Anadolu Agency (AA).

Distria Krasniqi koja se takmiči u kategoriji do 48 kilograma u finalu je pobedila Ippon poenima nakon što se Ukrajinka Daria Bilodid povredila i nije se pojavila na terenu. Bilodid je dvostruka svetska šampionka 2018. i 2019. godine.

Na putu do trijumfa, Krasniqi je pobedila Ruskinju Sabinu Giliazovu u polufinalu, a pre toga i Izraelku Shiru Rishony i Italijanku Francescu Giordu.

Za Distrinu je ovo prva evropska titula za seniore. Do sada je osvajala srebrnu medalju 2018. i bronzanu prošle godine.

Nora Gjakova je u kategoriji do 57 kg pobedila Ippon poenima Gruzijku Eteru Liparteliani.

Ranije danas je pobedila Španjolku Carlu Ubasart Mascaro I Ruskinju Dariu Mezhetskaia. Međutim, u polufinalu je izgubila od Portugalke Telme Monteiro.

Nora je od 2015. na Evropskim prvenstvima osvojila jednu zlatnu, jednu srebrnu i četiri bronzane medalje.

Predsednica Kosova Vjosa Osmani je na Facebooku napisala da kosovske zlatne džudistkinje, zlatne medaljama i dušom, dižu Republiku Kosovo visoko.

​​​​​​​“Drugačije ne može biti! Ova dostignuća su jasan odraz neumornog rada, posvećenosti misiji sa jasnom svrhom i doslednosti u tom pogledu”, navela je Osmani.