EURO 2020 u rukometu: U sjajnoj utakmici Crna Gora nadigrala Srbiju

Tokom većeg dijela susreta bilo je evidentno da Crna Gora ima veću želju za pobjedom

Dejan Maksımovıc  | 11.01.2020 - Update : 12.01.2020
EURO 2020 u rukometu: U sjajnoj utakmici Crna Gora nadigrala Srbiju Foto: Elman Omić - Anadolu Agency

Graz

U drugom susretu večeri u grupi “A“ Evropskog prvenstva za rukometaše u Grazu, reprezentacija Crne Gore stigla do velike pobjede protiv Srbije rezultatom 22:21 i tako ostala u igri za plasman u drugi krug, javlja Anadolu Agency (AA).

Crnogorci su od starta krenuli žustro i energično u odbrani, što im je donijeli prednost od tri gola (4:1) u devetoj minuti. Prema onome što su timovi prikazivali na terenu u tim momentima, bilo je evidentno da Crna Gora ima veću želju za pobjedom, pa je na polovini prvog poluvremena rezultat bio 7:3. No, na krilima Bogdana Radivojevića, kojem se priključio i Mijajlo Marsenić, "orlovi" uspijevaju u 19. minuti prići na gol zaostatka (6:7). U nastavku vođena je prava muška borba na terenu, pa je viđeno više oštrih faulova i isključenja nego golova. Na odmor se otišlo rezultatom 11:10 za Crnogorce.

Drugo poluvrijeme bolje otvara Srbija, koja s dva brza gola preokreće rezultat u svoju korist (12:11). Uslijedio je period igre gol za gol, da bi Srbijanci, najviše zahvaljujući fenomenalnom golmanu Tiboru Ivaniševiću, u 40. minuti po prvi put na utakmici stigli do tri gola prednosti (16:13). No, tu nije bio kraj uzbuđenjima.

Nakon timeouta, koji je zovnuo Zoran Roganović, Crnogorce u igru vraćaju Miloš Božović sa tri vezana gola i sjajni golman Nebojša Simić, pa je 15 minuta do kraja neriješeno 16:16.

Za potpuni preokret pobrinuo se Vladan Lipovina, pogotkom u 48. minuti, kojim su “lavovi“ ponovo u vodstvu (17:16). Tada je i definitivno postalo jasno da će se do kraja voditi velika borba za svaku loptu i da bi jedan gol mogao prevagnuti na jednu ili na drugu stranu.

Crnogorci su uspijevali održavati gol prednosti sve do samog finiša, a onda su je pogotkom Mirka Radovića minut i po prije kraja uduplali. Posao im je u posljednjim trenucima olakšala Srbija, koja baca loptu u napad i “lavovi“ su mirno mogli privesti utakmicu kraju i proslaviti zasluženu pobjedu rezultatom 22:21.

Poredak grupe "A": Hrvatska 4 boda, Bjelorusija 2, Crna Gora 2, Srbija 0.

U trećem kolu 13. januara sastaju se: Crna Gora – Bjelorusija (18.15 sati), Srbija – Hrvatska (20.30).

- Crna Gora – Srbija 22:21 (11:10) -

Dvorana Stadhalle u Grazu. Gledalaca: 4.500. Sudije: Jesper Madsen Kirkholm i Henrik Mortensen (Danska). Sedmerci: Crna Gora 14 minuta, Srbija 8 minuta. Isključenja: Crna Gora 1 (1), Srbija -.

CRNA GORA: Mijušković, F. Vujović, Glendža, Bakić 1, Čavor 1, Lazović 1, Božović 4, Radović 2, Kankaraš, S. Vujović 2, Ševaljević 2, Lasica 1, Anđelić, Grbović 5, Lipovina 3, Simić 9 odbrana. Selektor: Zoran Roganović.

SRBIJA: Cupara, Mošić, Sretenović 1, Crnoglavac, Đukić 1, Pešić, Radivojević 4, Kolaković, N. Ilić 2, Pušica, V. Ilić, Nikolić, Kukić 6, Zelenović 4, Marsenić 2, Ivanišević 1 gol i 11 odbrana. Selektor: Nenad Peruničić.