Bh. taekwondoista Husić u borbi za olimpijsku bronzu poražen od Turčina Recbera

Husić je plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u historiji Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama

Bedrudin Brljavac  | 25.07.2021 - Update : 26.07.2021
Bh. taekwondoista Husić u borbi za olimpijsku bronzu poražen od Turčina Recbera Foto: Ali Atmaca - Anadolu Agency

Tokio

Bosanskohercegovački taekwondoista Nedžad Husić (19) u borbi za bronzanu medalju na Olimpijskim igarama u Tokiju u kategoriji do 68 kilograma izgubio je od turskog predstavnika Hakana Recbera s 13:22, javlja Anadolu Agency (AA).

Uprkos dobrim nastupima, mladi bh. taekwondoista tako nije uspio osvojiti bronzanu medalju na Olimpijskim igrama.

Husić je član Teakwondo kluba Novi Grad i višestruki je državni prvak Bosne i Hercegovine.

Husić je samim plasmanom u polufinale ostvario najbolji rezultat u historiji Bosne i Hercegovine na Olimpijskim igrama. Prethodno je najbolji plasman imao strijelac Nedžad Fazlija koji je u disciplini 10m vazdušna puška zauzeo šesto mjesto u Sidneju 2000. godine.

Na internet stranici Anadolu Agency (AA) objavljen je samo dio sadržaja vijesti koje su putem našeg Sistema protoka vijesti (HAS) dostupne korisnicima. Molimo da nas kontaktirate za pretplatu.