Euro
6.54
Dolar
5.93
BIST 100
93,981.39
Altın
1,495.03
Yaşam

Lösemi hastası Hicran isteğine kavuştu

Sağlık problemleri nedeniyle ilkokul eğitimini hastanede sürdüren lösemi hastası Hicran Yıldırım'ın istekleri Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un talimatıyla yerine getirildi.

Ahmet Sertan Usul   | 08.11.2018
Lösemi hastası Hicran isteğine kavuştu

Ankara

ANKARA - Ahmet Sertan Usul

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Anadolu Ajansı tarafından "Lösemili çocuklar hastanede eğitim alıyor" başlığıyla yayımlanan haberde, resim yapmayı çok sevdiğini belirterek, resim araç gereçleri ile şövale ihtiyacını dile getiren 4. sınıf öğrencisi Hicran Yıldırım'a (9) destek verdi.

Ziya Selçuk'un talimatıyla Bakanlık Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürü Ahmet Emre Bilgili, Hicran'ı evinde ziyaret etti.

Ziyarette, Bakan Selçuk'un selam ve sevgilerini getirdiğini söyleyen, Hicran'la bir süre sohbet eden Bilgili, "Milli Eğitim Bakanımız, isteklerini bizimle sana gönderdi. Önemli olan senin eğitimine devam etmen. İnşallah iyileşeceksin ve eğitimine devam edeceksin. Eğitim her şeyden önemli. Hepimiz hasta olabiliriz ama hastalığımız geçer. Önemli olan eğitimimize devam etmemiz. Biz de senin eğitimine devam etmen için ailenle birlikte elimizden gelen her türlü gayreti göstereceğiz." dedi.

Hicran, Bilgili'nin, "Gelecekte ne olmak istiyorsun?" sorusu üzerine, "Ben büyüyünce hemşire veya doktor olmak istiyorum. Hasta olan çocukları da iyileştirmek istiyorum." ifadelerini kullandı. Bilgili de Hicran'ın bu hayalinin gerçekleşmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Bin 87 öğrenci eğitimine hastanede devam ediyor

27 Kasım'da ilik nakli olacak Hicran'a şifalar dileyen Bilgili, şunları kaydetti:

"Hicran, hastalığı sebebiyle eğitimine hastanede devam ediyor. Bakanlığımız, Genel Müdürlüğümüz, hastane ve evde eğitim olaylarını gerçekleştiriyor. Özel eğitim ihtiyacı olan çocukların eğitimlerinde bir aksama olmaması için elimizden gelen gayreti gösteriyor, planlamaları yapıyoruz. Eve de hastaneye de öğretmen gönderebiliyoruz. Bu kapsamda bin 87 çocuğumuza hastanede, 9 bin 251 çocuğumuza da evde eğitim veriyoruz. Elbette en iyi eğitim okulda yapılan, arkadaşlarıyla beraber olan eğitim. Hicran da inşallah hastalığı yenecek ve tekrar dördüncü sınıfta, kendi okulunda, arkadaşlarıyla beraber eğitime devam edecek."

"Doğa resimleri yapmak istiyorum"

Hediye oyuncaklarını, resim araç gereçlerini ve şövalesini alan Hicran, "Geldiğiniz için hepinize çok teşekkür ederim. Resim malzemeleriyle, doğa resimleri yapmak, denizler, hayvanlar çizmek istiyorum. Bakanımıza selam söylüyorum ve onu kocaman öpüyorum." diye konuştu.

Hicran'ın annesi Sündüz Yıldırım da "Kızımı kırmadığınız için çok teşekkür ederim. Kızım okumayı gerçekten çok seviyor, çok hevesli. Resim yapmayı da çok seviyor. Bir an önce iyileşip okula dönmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.