AA Yayınları

Muhabir Habercinin Temel Kitabı

AA’dan “Muhabir”lere alanında ilk kılavuz kitap. Anadolu Ajansı (AA) bir asra yaklaşan habercilik tecrübesini kitaplaştırdı.

13.08.2018
Muhabir Habercinin Temel Kitabı

Yayın Adı: Muhabir Habercinin Temel KitabıSayfa Sayısı: 352
Basım Tarihi: 2018Boyut: 15 x 21 cm
Tür: EğitimISBN: 978-605-9075-35-0
Dil: TürkçeEtiket Fiyatı: ₺ 45,00


Kitap Hakkında

AA’dan “Muhabir”lere alanında ilk kılavuz kitap

Anadolu Ajansı (AA) bir asra yaklaşan habercilik tecrübesini kitaplaştırdı.

Sahasında uzman gazetecilerin ve muhabirlerin kaleme aldığı kitap,

Osmanlı’da haber ve Cumhuriyet’in ilk yıllarında habercilik anlayışı hakkında genel bilgiler veriyor. AA’nın kuruluş yıllarında ürettiği haberlerden verilen örnekler de kitaba tarihi bir değer katıyor.

Dünyada önemli yere sahip yeni medya - sosyal medya haberciliği alanında muhabir adaylarına yol gösteriyor.

Habercilerin branşlaşmalarının önemi ve bunun yolları, haberlerde sık karşılaşılan yazım kuralı hataları, haberin ana unsurlarından fotoğraf ve görüntüyle ilgili temel bilgiler somut örnekler ile anlatılıyor.

Kitap gazeteciliği meslek olarak yapanlarla birlikte muhabir adaylarının da okuması, her kelimesini hayatları boyunca kullanmak üzere hafızalarına kaydetmesi gereken bir değer taşıyor.

Uluslararası alanda benzerleri “sytleguide” ya da “stylebook” adıyla bulunan ve gazetecilik uygulamalarını örneklerle sunan çalışmalar ilk defa Türk gazeteciler için yerel bir içerikle sunuluyor. 

Alanında ilk olan bu eser yazmadan önce okumanın tadını almak isteyenler için.

Anadolu Ajansının güncel yayınlarını D&R mağazaları ile kitapyurdu.comidefixbabil.comprefix, ve bkmkitap başta olmak üzere kitap satışı yapan internet mağazalarından satın alabilirsiniz.


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın