Sport

NBA, Kevin Durant me një performancë mahnitëse mposht Bucks-at

Durant shënoi “triple-double” me 49 pikë, 15 kërcime dhe 10 asistime, teksa ai u bë lojtari i parë në histori që shënoi +45 pikë, +15 kërcime dhe +10 asistime në një lojë play-off-i

Emre Aşıkçı   | 16.06.2021
NBA, Kevin Durant me një performancë mahnitëse mposht Bucks-at

Stamboll

Superylli Kevin Durent me një “triple-double” udhëhoqi ekipin e tij Brooklyn Nets drejt fitores prej 3-2 në ndeshjen e 5-të të play-off-it ndaj Milwaukee Bucks, transmeton Anadolu Agency (AA).

Durant shënoi “triple-double” me 49 pikë, 15 kërcime dhe 10 asistime, teksa ai u bë lojtari i parë në histori që shënoi +45 pikë, +15 kërcime dhe +10 asistime në një lojë play-off-i.

Superylli nuk pushoi fare, luajti tërë 48 minuta.

Jeff Green shënoi 27 pikë, ndërsa Blake Griffin ndihmoi ekipin e tij me 17 pikë në fitoren prej 114-108.

Për skuadrën humbëse, superylli Giannis Antetokounmpo shënoi "double-double" me 34 pikë dhe 12 kërcime.

Khris Middleton shënoi 25 pikë, ndërsa Jrue Holiday përfundoi me 19 pikë në Brooklyn's Barclays Center.​​​​​​​

Në ueb-faqen e Anadolu Agency mbi sistemin rrjedhës të lajmeve të AA një pjesë e lajmeve të ofruara ndaj abonentëve publikohen duke u përmbledhur. Për abonim ju lutemi na kontaktoni.
Tema relevante
Bu haberi paylaşın