Турција

Палестински дипломат сo благодарност до Anadolu Agency за храброто покривање на настаните

За време на средбата амбасадорот изрази задоволство за интересот и сензитивноста на АА во врска со палестинското прашање и се заблагодори до агенцијата за храброто и принципиелно новинарство

Sena Güler   | 11.09.2019
Палестински дипломат сo благодарност до Anadolu Agency за храброто покривање на настаните

АНКАРА (АА) - Палестинскиот амбасадор во Турција го пофали, како што рече, храброто и принципиелно новинарство на Anadolu Agency за време на неговата денешна посета на седиштето на агенцијата, јавува Anadolu Agency (AA).

Делегацијата, предводена од амбасадорот Фаед Мустафа во Анкара се состана со Шенол Казанџи, генералниот директор на агенцијата и Метин Мутаноглу, заменик-генералниот директор и главен уредник.

За време на средбата амбасадорот изрази задоволство за интересот и сензитивноста на АА во врска со палестинското прашање и се заблагодори до агенцијата за храброто и принципиелно новинарство.

Казанџи и Мустафа дискутираа за соработката меѓу Anadolu Agency и палестинската државна новинска агенција ВАФА (WAFA).

Двете страни исто така се согласија за зајакнување на соработката меѓу двете агенции.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın