спорт

Монако го донесе напаѓачот Бен Једер

Монако, со 29-годишниот стрелец потпиша договор на пет години

Berad Büyük   | 14.08.2019
Монако го донесе напаѓачот Бен Једер

ИСТАНБУЛ (АА) - Клубот од француската Прва фудбалска лига (Лига 1), Монако, го трансферираше Висам Бен Једер, кој го носеше дресот на шпанскиот клуб Севиља, пренесува Anadolu Agency (AA).

Според соопштението на клубот Монако, со 29-годишниот стрелец е потпишан договор на пет години.

Бен Једер во 2016 година премина во Севиља, со чиј дрес одигра 54 натпревари и постигна 30 погодоци.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın