свет, Коронавирус

Од Ковид-19 во Индија починаа уште 1.033 лица

Во последните 24 часа како последица на овој вирус починале 1.033 лица. Со ова, вкупниот број на починати од Ковид-19 во Индија се зголеми на 114.031

Emel Gözellik   | 18.10.2020
Од Ковид-19 во Индија починаа уште 1.033 лица

АНКАРА

Во Индија, во последните 24 часа од новиот вид коронавирус (Ковид-19) починаа уште 1.033 лица, пренесува Агенција Анадолија (АА).

Оваа информација преку соопштение ја потврди Министерството за здравство на Индија.

Се истакнува дека во последните 24 часа како последица на овој вирус починале 1.033 лица.

Со ова, вкупниот број на починати од Ковид-19 во Индија се зголеми на 114.031.

Откриени се уште 61.870 нови случаи на заразување со овој вирус, со што вкупната бројка на откриени случаи во оваа земја порасна на 7.494.551.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın