Балкан

Земјотрес со интензитет од 4,2 степени утрово ја потресе Хрватска

Земјотресот е почувствуван и во подрачјето на Загреб, главниот град на Хрватска

Stipe Majic   | 03.03.2021
Земјотрес со интензитет од 4,2 степени утрово ја потресе Хрватска

ЗАГРЕБ 

Сеизмолошката служба на Хрватска утрово забележа прилично силен земјотрес со епицентар во местото Глина, сместено во централниот дел на земјата, јавува Агенција Анадолија (АА).

Земјотресот бил со интензитетот од 4,2 степени, а е почувствуван и во подрачјето на главниот град Загреб околу 5:37 часот.


На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın