Балкан, Коронавирус

Во Словенија 111 новозаразени со Ковид-19, почина едно лице

Како што е соопштено, хоспитализирани се 66 лица, а на одделните за интензивна нега се наоѓаат 13 пациенти

Vesna Besic   | 20.09.2020
Во Словенија 111 новозаразени со Ковид-19, почина едно лице

САРАЕВО

Во изминатите 24 часа во Словенија се потврдени 111 позитивни на коронавирусот (Ковид-19), пренесува Агенција Анадолија (АА).

Како што соопшти Владата на Словенија, во ист период тестирани се 2.288 лица. Од последиците на заразувањето со коронавирусот, во изминатите 24 часа почина едно лице.

Хоспитализирани се 66 лица, а на одделните за интензивна нега се наоѓаат 13 пациенти. Озравени се пет лица.

На веб страницата на Anadolu Agency (AA) објавена е само дел од содржината на вестите од Системот на проток на вести (HAS). За целосната содржина на вестите ве молиме контактирајте нè за претплата.
Поврзани теми
Bu haberi paylaşın