Višćine tri asistencije za pobjedu Basaksehira nad Akhisarom

Basaksehir je na gostovanju savladao Akhisarspor rezultatom 3:0 i stekao prednost od osam bodova na liderskoj poziciji turske Super lige

Ali Korkmaz  | 03.02.2019 - Update : 03.02.2019

Manisa

MANISA (AA) - Istanbulski tim Medipol Basaksehir slavio je važnu gostujuću pobjedu i učvrstio se na liderskoj tabeli Spor Toto Super lige, a ponajbolji pojedinac na terenu bio je bosanskohercegovački reprezentativac Edin Višća, javlja Anadolu Agency (AA).

Basaksehir je u meču 20. kola turske Super lige u gostima savladao ekipu Akhisarspora rezultatom 3:0 i povećao prednost na tabeli na osam bodova u odnosu na drugoplasirani Galatasaray.

Za vodstvo Basaksehira u 32. minuti meča gol je postigao Alexandru Epureanu, a osam minuta kasnije prednost je golom udvostručio Robinho.

Pred kraj meča za konačnih 3:0 pogodio je novi igrač Basaksehira Demba Ba.

Asistencije za sva tri Basaksehirova gola djelo su Višće koji je već sedmicama u odličnoj formi.

Basaksehir nakon 20 odigranih utakmica ima 44 boda, osam više od drugoplasiranog Galatasaraya i to je druga najveća prednost koju su lideri turske Super lige imali od 1994. godine od kad se liga igra u formatu od 18 klubova.

Samo je Galatasaray 2000. godine imao veću prednost od najbližeg pratioca nakon 20 odigranih kola kada je Besiktasu "bježao" 11 bodova.