Türkiye

TSK'de FETÖ soruşturması: 140 gözaltı kararı

Ankara'da, kara, hava ve deniz kuvvetlerindeki FETÖ soruşturmasında 11'i mahrem imam, 41'i muvazzaf asker 140 şüpheli hakkında gözaltı kararı verildi. Operasyonlarda 98 şüpheli yakalandı.

Cemil Murat Budak,Serdar Açıl   | 21.05.2019
TSK'de FETÖ soruşturması: 140 gözaltı kararı

Ankara

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan açıklamaya göre, FETÖ'nün "mahrem imamları" ile ankesörlü/kontörlü telefonlardan periyodik ve ardışık arama sistemiyle haberleştikleri belirlenen kara, hava ve deniz kuvvetleri komutanlıklarından 129 asker ile bu kişilerden sorumlu 11 mahrem imam hakkından gözaltı kararı verildi. 

Kara Kuvvetleri Komutanlığından 2 albay, 4 yarbay, 7 binbaşı, 17 yüzbaşı, 16 üsteğmen ve 4 teğmen, Hava Kuvvetleri Komutanlığından 31 astsubay, Deniz Kuvvetleri Komutanlığından 2 albay, 2 yarbay, 1 binbaşı, 3 yüzbaşı ve 40 astsubay ve bunlardan sorumlu 11 mahrem imamın yakalanmasına yönelik Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerince çalışma yürütüldü. 

Hakkında gözaltı kararı verilen 41 askerin aktif görevde olduğu belirtildi. 

Ankara Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, Kara Kuvvetleri Komutanlığında 34, Hava Kuvvetleri Komutanlığında 15 ve Deniz Kuvvetleri Komutanlığında 38 şüpheli ile 11 mahrem imamı gözaltına aldığı bildirildi. Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın