Euro
6.43
Dolar
5.78
BIST 100
98,450.21
Altın
1,488.31
Türkiye

Bakanlıktan minik okurlara 'Çevreci Çocuk' dergisi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca çocuklarda çevre bilinci oluşturulması amacıyla hazırlanan aylık "Çevreci Çocuk" dergisinin ilk sayısı çıktı.

Ayşe Şensoy Boztepe   | 22.04.2019
Bakanlıktan minik okurlara 'Çevreci Çocuk' dergisi

Ankara

AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığının aylık kültür yayınlarından artık çocuklar da yararlanacak. 

Bu kapsamda Eğitim Yayın Daire Başkanlığınca Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un talimatıyla hazırlanan "Çevreci Çocuk" dergisinin ana gündemini, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde başlatılan "Sıfır Atık Projesi" ve çevre konuları oluşturuyor.

Sıfır Atık Ali'nin maceralarından Çizgin Gezgin'in tarihte yaptığı yolculuklara, Şaşkın Mucit Sacit'in keşiflerinden atıklardan eşya yapma sanatına, çevreci sporlardan ağaç, bitki ve hayvan tanıtımlarına kadar onlarca farklı konunun bulunduğu ücretsiz dergi, kısa sürede binlerce çocuğa ulaştırıldı.

"Çevreci Çocuk" okullarda dağıtılacak

Okullarda dağıtılacak dergi, renkli ve eğitici içeriğiyle çocuklara keyifli vakit geçirtmeyi ve çevre bilincini artırmayı hedefliyor.

Dergide, uzman yazar ve çizerler yer alıyor

Çevre konularının eğlenceli bir dil ve renkli içerikle ele alındığı derginin yanında her ay sürpriz hediyeler de olacak.

Uzman pedagoglar kontrolünde yayına hazırlanan derginin ekibinde, alanlarında tanınmış uzman yazar ve çizerler yer alıyor.

Çocukların çevreyle ilgili konuları eğlenerek öğrenmelerinin hedeflendiği dergide, tarihte önemli icatlara imza atmış bilim adamları, mimarlar ve sanatçıların tanıtımlarına da yer veriliyor.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın