Euro
6.85
Dolar
6.22
BIST 100
107,285.50
Altın
1,629.25
Türkiye

'Annelerin feryadı ferman dinlemez'

Dağa kaçırılan çocuklarına kavuşma umuduyla HDP İl Başkanlığı binası önünde bekleyişlerini sürdüren Diyarbakır annelerine destek ziyaretleri sürüyor.

Mehmet Sıddık Kaya   | 18.11.2019
'Annelerin feryadı ferman dinlemez' Fotoğraf: Mehmet Sıddık Kaya/AA

Diyarbakır

Şanlıurfa'dan gelen, aralarında sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de yer aldığı heyet, aileleri ziyaret etti, onlara kırmızı karanfil verdi.

Heyet adına açıklama yapan Şanlıurfa Sivil Toplum Kuruluşları İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, ailelerin acısını paylaşmak için geldiklerini söyledi.

Aileleri mücadelelerinden dolayı kutladığını belirten Gerem, şöyle konuştu:

"Yaklaşık 2,5 aydan beri evlatları için direnen, önemli bir mücadele veren hanım kardeşlerimizi ziyarete geldik. Bir an önce bu kardeşlerimizin acıları dinsin çünkü evlat acısı çok büyük bir acı. Evlat acısını gerçekten yaşayanlar bilir. Annelerin feryadı ferman dinlemez, acıları dağları deler. İnşallah bir an önce kardeşlerimiz evlatlarına kavuşsun. Bu coğrafya kardeşlik coğrafyasıdır. Burada başka unsur barınmaz."

Oğlunun dağa kaçırılmasından sorumlu tuttuğu HDP'nin il binası önünde 22 Ağustos'ta oturma eylemi başlatan anne Hacire Akar, kararlı mücadelesiyle 24 Ağustos'ta oğluna kavuşmuştu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.