Gündem

39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği başladı

TRT'nin bu yıl "Çocuklar Geleceğimizdir" temasıyla düzenlediği, "39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği" etkinlikleri, Nevşehir'de başladı.

18.04.2017 - Güncelleme : 27.04.2017
 39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği başladı

NEVŞEHİR

TRT'nin bu yıl "Çocuklar Geleceğimizdir" temasıyla ve 26 ülkeden heyetlerin katılımıyla düzenlediği, "39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği" etkinlikleri, Nevşehir'de başladı.

Şenliğe katılmak üzere 26 ülkeden Nevşehir'e gelen çocuklar, Avanos ilçesindeki Güray Müze'de organize edilen "Fotoğraflarla 39. Yıl" sergisinin açılış kokteyline katıldı.

Sergi, Nevşehir Valisi İlhami Aktaş ve Nevşehir Belediye Başkanı Hasan Ünver tarafından açıldı.

Dünyanın çeşitli yerlerinden kutlamalar için Türkiye'ye gelen öğrenciler ve beraberlerindeki heyet üyeleri, sergide, TRT tarafından daha önce düzenlenen şenliklere ait fotoğrafları inceledi.

Daha sonra verilen kokteyle kendi ülkelerine ait yöresel giysilerle katılan çocuklar güzel görüntüler oluşturdu.

Program, "39. TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği" pastasının kesilmesiyle sona erdi.

Konuk ülke çocuklarını, yarın önce Nevşehir Valisi Aktaş, ardından Belediye Başkanı Ünver kabul edecek. Etkinlik, kabullerin ardından konuk çocukların yürüyüşü ve halk konseriyle devam edecek.

Türkiye Cumhuriyetinin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün, TBMM'nin açılmasıyla beraber Türk çocuklarına armağan ettiği, "23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı", 39 yıldır TRT organizasyonuyla "TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği" adı altında uluslararası düzeyde kutlanıyor.

TRT Uluslararası 23 Nisan Çocuk Şenliği ile ilgili tüm gelişmelere www.trt23nisan.com internet adresi ile instagram.com/trt23nisantwitter.com/trt23nisan ve facebook.com/TRT23Nisan sosyal medya hesaplarından ulaşılabilir.

Muhabir: Behçet Alkan, Ercan Kılıçlı

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın