Politika

Öğretmenlikten Kültür ve Turizm Bakanlığına

AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığına getirildi.

Sultan Çoğalan   | 24.11.2015
Öğretmenlikten Kültür ve Turizm Bakanlığına

Ankara

ANKARA

Üniversite eğitiminin ardından bir süre öğretmenlik yapan AK Parti Grup Başkanvekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, yeni kabinede Kültür ve Turizm Bakanlığına getirildi.

Lise öğrenimine İstanbul'da başlayan Ünal, 1991 Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nden mezun oldu. Üniversiteyi bitirdikten sonra öğretmenlik yapan Ünal, 1997'de İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Sosyal Yapı ve Sosyal Değişme Ana Bilim Dalı'nda yüksek lisans yaptı.

AK Parti 3. Olağan Büyük Kongresi’nde, 2009'da MKYK üyeliğine seçilerek Ar-Ge'den sorumlu genel başkan yardımcılığı görevine getirilen Ünal, 2010'daki referandumda aktif olarak çalıştı.

24 ve 25'inci dönem AK Parti Kahramanmaraş milletvekili olarak Meclise giren Ünal, 1 Kasım seçimlerinde de yine Kahramanmaraş'tan milletvekili seçildi.

Muhabir: Sultan Çoğalan


Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın