Euro
10.24
Dolar
8.50
BIST 100
1,441.33
Altın
1,815.42
Politika, arşiv

Bakanlar Kurulu'na Erdoğan başkanlık etti

Bakanlar Kurulu Toplantısı, Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapıldı.

18.01.2015
Bakanlar Kurulu'na Erdoğan başkanlık etti

ANKARA

Bakanlar Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda düzenlendi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda 8,5 saat süren toplantıya 14.30'da öğle yemeği için bir saat ara verildi.

Daha önce Milli Güvenlik Kurulu toplantısının yapıldığı salona, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu birlikte geldi. Erdoğan, bakanlarla tek tek tokalaştıktan sonra masadaki yerine geçti. Salonda, ressam İbrahim Çallı tarafından 1936 yılında yapılan Atatürk portresi de yer aldı. 

Cumhurbaşkanı başkanlığındaki 18'inci Bakanlar Kurulu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çok partili hayata geçişin ardından Bakanlar Kuruluna başkanlık eden altıncı cumhurbaşkanı oldu.

Daha önce eski cumhurbaşkanları Cemal Gürsel, Fahri Korutürk, Kenan Evren, Turgut Özal ve Süleyman Demirel de Bakanlar Kuruluna başkanlık etti. 

Sekizinci Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın yedi defa başkanlık ettiği Bakanlar Kurulunu, Yedinci Cumhurbaşkanı Kenan Evren dört, Dördüncü Cumhurbaşkanı Cemal Gürsel, Altıncı Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk ve Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel ikişer kez kendi başkanlığında topladı. 

Son toplantı, 12 Mayıs 2000'de, Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Demirel'in görev süresinin bitimine dört gün kala, Başbakan Bülent Ecevit'i veda ziyaretinin akabinde Başbakanlık Merkez Bina'da yapıldı.

Muhabir: A. Eda Ünlü Özen, Kurbani Geyik

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.