Dolar
13.38
Euro
15.18
Altın
1,847.06
ETH/USDT
3,256.00
BTC/USDT
43,345.00
BIST 100
2,033.78
Yaşam, Koruyucu Aileler

Koruyucu aile oldular 4 çocuğa da sıcak yuva buldular

Eskişehir'de oğlunun önerisi üzerine 2 çocuğa koruyucu aile olan Hacı Ahmet ve Hacer Göçmen çifti, ikisi kız 4 çocuğa da yuva bulunmasını sağladı.

01.04.2018
Koruyucu aile oldular 4 çocuğa da sıcak yuva buldular

ESKİŞEHİR - Deniz Açık

Eskişehir'de oğlunun önerisi üzerine 2 çocuğun koruyucu aileliğini üstlenen Hacı Ahmet ve Hacer Göçmen çifti, 4 çocuğun daha sıcak bir yuvaya kavuşmalarına ön ayak oldu.

Manevi destek amacıyla çocuk evleri ve huzurevlerini ziyaret eden 24 yaşındaki oğlu Seyit Ali Göçmen'in sayesinde 13 yaşındaki Selim'e koruyucu aile olan Hacer ve Hacı Ahmet Göçmen çifti, evli 2 kız ile üniversite öğrencisi erkek evlatlarından sonra yaşamlarında adeta yeni bir sayfa açtı.

Oğulları Seyit Ali'nin Uşak Üniversitesini kazanıp kentten ayrılmasının ardından Selim'in yalnız kaldığını düşünen Göçmen ailesi, çocuk evinde barınan 13 yaşındaki Bayram'ın da koruyucu ailesi oldu.

Hacer Göçmen (49), evli iki kızı ile iki komşusuna da koruyucu aileliği anlatarak onların da 4 çocuğa ev sahipliği yapmasını sağladı.

Hacer Göçmen, AA muhabirine yaptığı açıklamada, oğlu Seyit Ali'nin üniversiteye hazırlanırken manevi destekte bulunmak için çocuk yuvasına ziyaretlerde bulunduğu sırada Selim ile tanıştığını söyledi.

Oğlunun tavsiyesi üzerine koruyucu aile olma konusunda eşiyle konuştuklarını ifade eden Göçmen, şunları ifade etti:

"Daha sonra Selim'in koruyucu ailesi olduk. Selim 7 yaşındayken doğum gününden bir gün önce evimize geldi. Selim, evimizde doğmuş gibi oldu. Selim'e 6 yıl önce koruyucu aile olduk. Oğlum üniversiteyi kazanınca hem bana arkadaş olsun hem de onları yurt ortamından çıkartmak için koruyucu aile olduk. Selim'den üç yıl sonra Bayram'ı evlat edindik. Devletimiz yurtlardaki çocukların her türlü ihtiyacını gideriyor ancak o çocukların sadece sevgiye ihtiyaçları var. Biz onlara sadece sevgi onlar ise bize çok şey verdi. Eve neşe getirdiler. Biz çok mutluyuz."

"6 çocuğun koruyucu aile yanında kalmasına vesile oldum"

Göçmen, bakabilecek her ailenin yurttaki çocukları evlat edinmelerini istediğinin altını çizerek, herkesin bu mutluluğu tatması gerektiğini vurguladı.

Koruyucu aile olmaları konusunda komşularına da tavsiyede bulunduğunu anlatan Göçmen, "Bir komşum bir kız çocuğunun koruyucu ailesi oldu. Bir başka komşum da bir çocuğa evini açtı. Büyük kızımı da koruyucu aile yaptım. Küçük kızım da koruyucu aile olmak için başvuruda bulundu. Şu ana kadar Selim ve Bayram'la birlikte 6 çocuğun koruyucu aile yanında kalmasına vesile oldum." diye konuştu.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın