Dolar
13.37
Euro
15.19
Altın
1,846.06
ETH/USDT
3,186.90
BTC/USDT
42,436.00
BIST 100
2,037.12
Yaşam, Koruyucu Aileler

Esinlendiği annesi gibi koruyucu aile oldu

Kırklareli'nde annesinden esinlenen Ayşe Ağır, eşiyle üç yıldır iki genç kızın koruyucu aileliğini yapıyor.

Özgün Tiran   | 30.03.2018
Esinlendiği annesi gibi koruyucu aile oldu

Kırklareli

KIRKLARELİ- ÖZGÜN TİRAN

Kırklareli'nde yaşayan Ayşe Ağır ve eşi Ahmet Ağır, üç yıldır iki genç kızın koruyucu aileliğini yapıyor.

Annesi Fatma Erbay'ın 3 yıl koruyucu ailelik yapmasını kendisine örnek alan 35 yaşındaki Ayşe Ağır, evlendikten sonra koruyucu aile olmak istedi. Ağır'ı eşi Ahmet Ağır da bu konuda destekledi.

Ağır çifti, koruyucu aile olmak için Aile ve Sosyal Politikalar Kırklareli İl Müdürlüğüne başvurdu. Başvuruları uygun görülen Ağır çiftine, 15 ile 16 yaşlarında iki kız kardeşe koruyucu aile olması için onay çıktı. Ayşe Ağır, kız kardeşlere 3 yıldır hem anne hem abla hem de bir arkadaş gibi "koruyucu annelik" yapıyor.

Ağır, AA muhabirine yaptığı açıklamada, imkanı olan herkesin koruyucu aile olması önerisinde bulundu.

Koruyucu aile olmanın farklı bir duygu olduğunu belirten Ağır, annesinin de bir kız çocuğuna 3 yıl koruyucu ailelik yaptığını ifade etti.

Annesini kendisine örnek aldığını aktaran Ağır, şunları anlattı:

"Aile sevgisi ayrı bir şey. İmkanı olan herkes bu çocuklara evlerini açmalı. Devletimiz zaten bu çocukların her şeyini karşılıyor, sadece manevi anlamda sevgi sunamıyor. O sevgi de aile içerisinde. Çocuklarımızın o huzuru almaları lazım. Aile içindeki şefkat ve sıcaklık çok farklı oluyor. Çocuklar maddi açıdan hiçbir şeye muhtaç değiller. Onların önüne dünyaları ser, hiçbir şey yapmaz çünkü onlara devlet her şeylerini vermiş. Ama sen onların saçını okşa sabah okula giderken kızların saçlarını bile örmek onlar için en büyük mutluluk. Onlar o sevgiye muhtaç kalıyorlar."

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın