Dolar
9.53
Euro
11.08
Altın
1,787.73
ETH/USDT
3,730.20
BTC/USDT
60,918.00
BIST 100
1,455.42
Gündem

'İstanbul Valiliğini ele geçirme girişimi olduysa da püskürtüldü'

İstanbul Valisi Şahin, İstanbul Valiliğini ele geçirme girişimine ilişkin, "Öyle bir şey olduysa da püskürtüldü. Şu anda valilikte öyle bir durum söz konusu değil." dedi.

Cemal Coşkun   | 16.07.2016
'İstanbul Valiliğini ele geçirme girişimi olduysa da püskürtüldü'

Istanbul

İSTANBUL

İstanbul Valisi Vasip Şahin, İstanbul Valiliğini ele geçirme girişimine ilişkin, "Öyle bir şey olduysa da püskürtüldü. Şu anda valilikte öyle bir durum söz konusu değil. İstanbul genelinde de güvenlik kuvvetlerimiz, askerimiz, polisimiz birlikte bu güruha karşı, askeriye içerisindeki ufak bir gruba karşı her türlü tedbiri, önlemi alıyorlar." dedi.

"3. Zırhlı birlikleri hareket etti"

Türkiye'nin çok büyük badireler atlattığına işaret eden Şahin, şöyle konuştu:

"Şundan emin olunsun ki, bu ülke çok büyük başka badireler atlatmıştır, bunları da çok rahat atlatacaktır. Vatandaşımız bu konuda emin olsun, endişe içinde olmasın. Devletimizin güvenlik güçlerini desteklemeye devam etsin. Bunun, TSK içerisinde olmadığı, emir komuta zinciri içerisinde yapılmayan bir harekettir. Biz şu anda 1. Ordu Komutanımızla beraber olayları koordine ediyoruz. 3. Zırhlı birlikleri buraya doğru hareket etti. Gerektiğinde doğrudan operasyona girecekler."

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın