Dolar
17.93
Euro
18.40
Altın
1,802.29
ETH/USDT
1,968.60
BTC/USDT
24,639.00
BIST 100
2,864.25
Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fransa teröre yardakçılık yapıyorsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Fransa teröre yardakçılık yapıyorsun, destek veriyorsun ve ondan sonra teröristleri Elize Sarayı'nda da ağırlıyorsun. Bunların hesabını veremeyeceksiniz." dedi.

Ramazan Ercan   | 07.04.2018
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Fransa teröre yardakçılık yapıyorsun

Izmir

DENİZLİ

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti Denizli Olağan Kongresi'ne katılmadan önce Hasan Güngör Spor Salonu önünde parti otobüsünden alanda toplanan vatandaşlara seslendi.

Türk'ü, Kürt'ü Laz'ı, Çerkez'i, Boşnak'ı ve Arnavut'uyla 81 milyonun tek millet olduğunun altını çizen Erdoğan, şunları kaydetti:

"Vatanımızı bölemeyecekler, ne oldu terör örgütü bölmek istedi değil mi, FETÖ bölmek istediği değil mi? Biz yeri geldi Cudi'ye, Gabar'a, Tendürek'e indik. Ne dedim, 'İnlerine gireceğiz, inlerine.' Girdik mi inlerine, onlar kaçtı, biz kovaladık. Şimdi neredeler, Suriye'de. Son aldığım rakam Afrin'de 4 bin terörist etkisiz hale getirildi. İçeride ve dışarıda, Irak'ın kuzeyinde olanları söylemiyorum. Onları da katarsak 4 bin 200, 4 bin 300'ü bulur."

"Batı bu teröristleri besledikçe batacaksınız"

Terörle mücadelede Allah'ın yardımını esirgemediğini anlatan Erdoğan, "Umulmadık anda umulmadık yardımlar geldi. Ne tüneller açmışlar, yerin altında hastaneler yapmışlar. Fransızların meşhur bir şirketi vardır, çimento üretir. Oralardan aldıkları çimentolarla o tünelleri yaptılar. Ondan sonra Fransa akıl veriyor. Fransa, teröre yardakçılık yapıyorsun, destek veriyorsun ve ondan sonra teröristleri Elize Sarayı'nda da ağırlıyorsun. Bunların hesabını veremeyeceksiniz, ondan sonra bu terör belasından da kurtulamayacaksınız. İşte bak Almanya'da teröristlerin neler yaptığını görüyorsunuz değil mi? Fransa'da da olacak. Batı bu teröristleri besledikçe batacaksınız." ifadelerini kullandı. 

 "Paralel devleti çok sevenler Pensilvanya'ya"

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nden başka bizim devletimiz yoktur" ifadesini kullanan Erdoğan, "Paralel devletmiş, bilmem ne devletiymiş. Paralel devleti çok sevenler Pensilvanya'ya... Bilet ücretleri bizden Pensilvanya'ya... Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Bundan asla taviz yok ama ben sizden bir şey istiyorum. Hani dedik ya fitneye, fesada asla fırsat vermeyeceğiz. Kimki fitne fesat içindedir, kardeşinin diri diri yemiş olur. Biz ona fırsat vermeyeceğiz. Birbirimizi Allah için seveceğiz." dedi. 

"Onlar kaçacak biz kovalayacağız"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizli 6. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada da 2002 Kasım'da 27,5 milyar dolar olan Merkez Bankası döviz rezervinin bugün 120 milyar dolara çıktığını, Türkiye'nin bugün savunma sanayisinde kendi silahını yapan bir ülke konumuna yükseldiğini belirtti.

Türkiye'nin kendi ürettiği SİHA'larla Afrin'de, Cudi'de, Gabar'da, Tendürek'te teröristleri vurduğunu dile getiren Erdoğan, "Ne olacak, ABD'nin kapısında çok dilendik, SİHA istedik. Dediler ki 'Kongre müsaade etmiyor.' Eh işte bu tür komşular bizi elhamdülillah bu teknolojinin de sahibi yaptılar. İHA'mızı da yaptık. Şimdi İHA'mız koordinatları veriyor, F15'ler, F16'lar da gidip indiriyor. Tankımızı, topumuzu, silahımızı da ürettik. Yapacağımız çok iş var, daha bitmedi." dedi.

Erdoğan, "80 kadar FETÖ militanını farklı ülkelerden bulup, paketleyip Türkiye'ye getirdik, devam edeceğiz. Nereye kaçarlarsa kaçsınlar peşlerindeyiz. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Ha FETÖ ha PKK hiç fark etmez. Biz bu yola her şeyimizle girdik ve bu işi de başaracağız." diye konuştu.

"Ey Kemal senin gidecek yerin yok"

Erdoğan, bu hafta Özgür Suriye Ordusu'ndan bir grubu ağırladığını hatırlatarak "Onlardaki o inancı, o imanı görünce bir taraftan da halime üzüldüm." dedi. 

Özgür Suriye Ordusu'ndan bir komutanın çatışmalar nedeniyle birçok yerinden yaralandığını ve midesini kaybettiğini anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şunları söyledi:

"PKK bunun şehadetine, ölüsüne ödül koymuş. Ama o bu ameliyatlardan sonra durmamış, tekrar cepheye gitmiş. Bu Özgür Suriye Ordusu'na bu Kemal denilen kişi ne diyor? 'Terör örgütü' diyor. Bu senin PKK'n değil, PYD'n değil. Bunlar benim Mehmet'imle beraber düşmana, terör örgütüne karşı savaşanlar. Ve hamdolsun, bakıyorum omuzunda Türk bayrağı taşıyor. Ey Kemal, senin gidecek yerin yok. Senin gidecek yerini benim milletim inşallah ilk seçimlerde tayin edecek. Biz milletimizin emanetine halel getirmedikçe onlar daha pervasızlaştılar. Bütün kalleşliklerin, provokasyonların görünürdeki aktörü farklı olsa da hedef daima aynı. Piyonlar değişse de senaryo hiçbir zaman değişmedi. Şahsımızın nezdinde milli iradeydi." 

Erdoğan, al aşağı edilmek istenenin milletin oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanı değil, bizatihi milletin kendisi olduğuna işaret etti.

Muhabir: Tolga Albay,Eşber Ayaydın,Ali Korkmaz,Efsun Yılmaz

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın