Dolar
13.47
Euro
15.26
Altın
1,842.66
ETH/USDT
2,438.90
BTC/USDT
36,626.00
BIST 100
1,910.29
Gündem

Edirne, Eskişehir ve Düzce'de yoğun sis etkili oluyor

Edirne, Eskişehir ve Düzce'de etkili olan yoğun sis ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Emrah Yaşar, Gökhan Balcı, Ömer Ürer   | 03.01.2022
Edirne, Eskişehir ve Düzce'de yoğun sis etkili oluyor Fotoğraf: Gökhan Balcı/AA

Eskisehir

Edirne'de sis nedeniyle görüş mesafesi 40 metrenin altına düştü.

Sabah etkili olmaya başlayan siste, sürücüler trafikte seyretmekte zorlanırken polis ekipleri yoğun noktalarda sürücüleri dikkatli olmaları yönünde uyardı.

Görüş mesafesinin 40 metrenin altına düştüğü kentte tarihi yapılar sis bulutu altında kaldı.

Meteoroloji Müdürlüğü yetkilileri, hava sıcaklığının 6 derece ölçüldüğü kentte sisin öğleden sonra etkisini kaybedeceğini bildirdi.

Eskişehir

Eskişehir'de yoğun sis nedeniyle görüş mesafesi 50 metrenin altına düşüyor.

Kent merkezi ve çevresinde sabahın ilk saatlerinden itibaren etkili olan sis, bölgede ulaşımı olumsuz etkiliyor. Sürücüler trafikte ilerlemekte güçlük çekiyor.

Bölge trafik ekipleri, şehir merkezi ile Eskişehir'i Ankara, Bursa ve Kütahya'ya bağlayan kara yollarında görüş mesafesinin 50 metrenin altına düşmesi nedeniyle sürücüleri dikkatli olmaları için uyardı.

Düzce

Anadolu Otoyolu'nun Düzce geçişinde yoğun sis ulaşımı olumsuz etkiliyor.

Sabah saatlerinde otoyolun Bataklıçiftlik, Hatıplar, Sinirci, Otluoğlu, Küçük ve Büyük Melen ile Düzce gişeleri mevkilerinde etkisini artıran sis nedeniyle görüş mesafesi yer yer 30 metreye kadar düştü.

Yoğun sis nedeniyle sürücüler, trafikte yavaş seyrediyor.

Düzce kent merkezinde ise sis nedeniyle özellikle ana arterlerden Atatürk Bulvarı, İstanbul ve Mimar Sinan caddeleri, Düzce-Kalıcı Konutlar bağlantı yolu ile D-655 kara yolu, D-100 kara yolunun Çoban, Öztürkler ve Soğancı mevkilerinde sis nedeniyle sürücüler zaman zaman yolda güçlükle ilerledi.

Bölgede görev yapan trafik ekipleri, sürücüleri takip mesafesini korumaları, hız yapmamaları, trafik işaret ve işaretçilerine uymaları için uyardı.

Hava sıcaklığının 1 derece ölçüldüğü kentte, sisin öğle saatlerinde etkisini kaybetmesi bekleniyor.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın