Dünya

Arap ülkeleri sağlık turizmine yılda 27 milyar dolar harcıyor

Arap Turizm Teşkilatı Başkanı Bender, tıbbi hizmet almak amacıyla yurt dışına yönelen Arap ülkelerinde, sağlık turizmi kapsamında yılda 27 milyar dolar harcandığını bildirdi.

03.05.2016
Arap ülkeleri sağlık turizmine yılda 27 milyar dolar harcıyor

KAHİRE

Arap Birliği bünyesinde faaliyet gösteren Arap Turizm Teşkilatı Başkanı Bender bin Fehd Al Fuheyd, yaptığı yazılı açıklamada, Arap ülkelerinin tıbbi hizmet almak amacıyla yurt dışına yöneldiğini ifade ederek, sağlık turizmi kapsamında senelik 27 milyar dolar harcandığını belirtti. 

Arap ülkelerinin çoğunda sağlık turizmi için gerekli altyapının olmadığını vurgulayan Başkan Bender, bu sektörde ilerleme sağlamak için çalışmalar yapıldığını, yurt dışında harcanan bu meblağın ya da bir kısmının Arap ülkelerinde harcanması için tüm imkanların bulunduğunu kaydetti.

Arap halklarının kültürel açıdan yakınlaşması amacıyla ülkelere has ürünlerinin yer alacağı bir "Arap Köyü" projesinin önümüzdeki dönemde hayata geçirileceğine işaret eden Bender, Suudi Arabistan'ın Taif kenti daha sonra da Mısır'ın Şarm eş-Şeyh kentinde hayata geçirilecek projenin diğer Arap ülkelerinde de uygulanmasını planladıklarını bildirdi.

Muhabir: Hussein Abd El-Fettah-Afra Aksoy

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın