AA Yayınları

Istanbul Photo Awards

12.11.2018
Istanbul Photo Awards

Yayın Adı: Istanbul Photo Awards PhotobookSayfa Sayısı: 111
Basım Tarihi: 2015-2016-2017-2018-2019-2020-2021Boyut: 26x 28 cm
Tür: Fotoğraf AlbümüISBN: 978-605-9075-73-2
Dil: İngilizceEtiket Fiyatı: Satışı Yapılmamaktadır.

Kitap Hakkında

Anadolu Ajansının her yıl düzenlediği uluslararası haber fotoğrafı yarışması Istanbul Photo Awards’ın kazanan ve dereceye giren fotoğraflarından oluşan albümlere yarışmanın resmi sayfası olan "www.istanbulphotoawards.com"dan ulaşılabilmektedir.

2021 

Istanbul Photo Awards 2021 fotoğraf albümünde dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgının etkilerinden Beyrut patlaması ve Dağlık-Karabağ savaşına, Halep’te karate öğrenen çocuklardan Kırgızistan’ın milli sporu Kok Boru ritüellerine kadar bir önceki yılın önemli haber, spor, günlük yaşam ve portre fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümün kapağında, "Yılın Fotoğrafı" ödülüne layık görülen foto muhabiri Muhammad Shajahan’ın Bangladeş’te çektiği "Anne Sevgisi" başlıklı fotoğrafı bulunuyor.

2020 

Istanbul Photo Awards 2020 fotoğraf albümünde Hong Kong protestolarından Endonezya yağmur ormanlarına, Olimpiyatlar için spor tırmanışı ve paralimpik antrenmanlarından Titan bisiklet yarışlarına kadar bir önceki yılın önemli haber ve spor fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümünün kapağında "Yılın Fotoğrafı" ödülüne layık görülen foto muhabiri Lam Yik Fei’nin The New York Times için çektiği "Hong Kong Protestoları" başlıklı fotoğrafı bulunmaktadır.

2019

Istanbul Photo Awards 2019 fotoğraf albümünde Meksika sınırındaki mültecilerden Fransa’daki sarı yelekliler protestolarına, İran’daki futbol stadyumlarından Kuzey Kore Tekvando okuluna kadar bir önceki yılın önemli haber ve spor fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümünün kapağında "Yılın Fotoğrafı" ödülüne layık görülen AFP'nin Filistinli foto muhabiri Ahmad Gharabli'nin "İsrail-Filistin Çatışması" başlıklı fotoğrafı bulunmaktadır.

2018

Istanbul Photo Awards 2018 fotoğraf albümünde Rohingya mülteci kamplarından, Dünya Biatlon Şampiyonası veya Congo’daki Sapeur yaşam tarzına kadar bir önceki yılın önemli spor, çevre, portre ve günlük yaşam fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümün kapağında Rasmus Flindt Pedersen’in Tekil Haber ikincilik ödülünü kazanan “Özgür Musul” isimli fotoğrafı bulunmaktadır.

2017

Istanbul Photo Awards 2017 fotoğraf albümünde 15 Temmuz darbe girişimi gibi haber fotoğraflarının yanı sıra Rio Olimpiyatlarından Surma kabilesinin özgün portrelerine kadar bir önceki yılın önemli spor, çevre ve portre fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümün kapağında Frederic Lafargue’nin Yılın Fotoğrafı ödülünü kazanan “DAEŞ’ten Kaçış” isimli fotoğrafı bulunmaktadır.

2016

Istanbul Photo Awards 2016 fotoğraf albümünde Halep’te meydana gelen çatışmalardan, Moskova’da gerçekleşen Dünya Eskrim Şampiyonasında kadar bir önceki yılın önemli haber ve spor olaylarından fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümün kapağında Sergey Ponomarev’in Tekil Haber birincilik ödülünü kazanan Yunanistan’a geçmeye çalışan mültecilerle ilgili fotoğrafı bulunmaktadır.

2015

Istanbul Photo Awards 2015 fotoğraf albümünde İran’dan Güney Kore’ye bir önceki yıl dünyanın dört bir yanında gerçekleşen önemli haber ve spor olaylarının fotoğraflarına yer verilmiştir. Albümün kapağında Daniel Berehulak’ın Yılın Fotoğrafı ödülünü kazanan Liberya’daki Ebola salgını ile ilgili fotoğrafı bulunmaktadır.

Anadolu Ajansı web sitesinde, AA Haber Akış Sistemi (HAS) üzerinden abonelere sunulan haberler, özetlenerek yayımlanmaktadır. Abonelik için lütfen iletişime geçiniz.
İlgili konular
Bu haberi paylaşın