Kulturë

Kosovë, fillon edicioni i 19-të i festivalit DokuFest në formatin dixhital

Kosovë, fillon edicioni i 19-të i festivalit DokuFest në formatin dixhital

Pas pasigurisë së shkaktuar nga koronavirusi e koronavirusit dhe duke marrë në konsideratë njoftimet e qeverisë së vendit lidhur me situatën e sigurisë dhe të shëndetit publik, DokuFest vendosi që këtë edicion ta trasferojë në sferën dixhitale

Axhenda
Axhenda për Turqinë dhe botën, programet e liderëve dhe aktivitetet ndërkombëtare gjenden në faqen e axhendës.
Norvegji, pas shkrirjes së akullnajave zbulohet një kalim malor nga epoka e Vikingëve
17.04.2020

Norvegji, pas shkrirjes së akullnajave zbulohet një kalim malor nga epoka e Vikingëve

Mbetjet arkeologjike përfshijnë mbi 100 mjete dhe artikuj veshjesh, një shkop ecje me një mbishkrim runik, dorëza dhe një thikë të vogël si dhe kocka kafkësh

Turqi, bie numri i pacientëve në kujdes intensiv
12.04.2020

Turqi, bie numri i pacientëve në kujdes intensiv

"Shkencëtarët nga gjashtë universitete gjithashtu pajtohen se kjo është rezultat i masave dhe trajtimit", tha ministri turk i Shëndetësisë, Fahrettin Koca

Shkodër, hapet ekspozita me fotografi “Göbeklitepe-njeriu dhe jeta”
21.02.2020

Shkodër, hapet ekspozita me fotografi “Göbeklitepe-njeriu dhe jeta”

Kjo ekspozitë organizohet nga Instituti “Yunus Emre” Shkodër, për të promovuar një ndër tempujt më të vjetër në botë me një histori prej 12 mijë vitesh në Turqi, që bart veçorinë “pika zero e historisë”

Premiera e dokumentarit për aktorin Bekim Fehmiu më 15 qershor në Prizren
13.02.2020

Premiera e dokumentarit për aktorin Bekim Fehmiu më 15 qershor në Prizren

Aktori shqiptar i përmasave globale Bekim Fehmiu i cili u bë i njohur në kohën e ish-Jugosllavisë, do të “rikthehet” nëpërmjet rrëfimeve të miqve e familjarëve të tij në një dokumentar

"Gastronomia ka një forcë të madhe për të bashkuar njerëzit"
24.01.2020

"Gastronomia ka një forcë të madhe për të bashkuar njerëzit"

Ayşegül Erdal Yörük: "Kuzhina turke e ditëve të sotme ka konkretizuar pasurinë dhe larminë e qytetërimit tonë dhe në të njëjtën kohë është edhe trashëgimtare e periudhës osmane. Ajo ka ndikuar edhe kuzhinat ballkanike"