"PKK ka hapur tunel mes Sinxharit në Irak dhe Al-Hasakah në Siri"

Organizata terroriste PKK ka siguruar kalimin e armëve, materialeve ushtarake, eksplozivëve dhe terroristëve përmes tunelit që ata hapën në mes të qarkut Sinxhar të qytetit irakian Mosul dhe provincës Al-Hasakah të Sirisë

17.06.2022